Haber

Kahramanmaraş’ta “Filistin’e Destek Yürüyüşü” düzenlendi

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde düzenlenen “Filistin’e Takviye Yürüyüşü”nde İsrail’in Gazze saldırıları kınandı.

Afşin Belediyesi öncülüğünde toplanan ve sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı grup, Ulu Cami önünden başlayarak Şehit Er Ömer Erüstün Meydanı’na yürüdü.

Grup, ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla sloganlar atarak tekbir getirdi.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç, İsrail’in savaş suçu işlediğini belirterek, Gazze’deki zulmün sona ermesini talep etti.

Dünyada benzeri görülmemiş bir rezaletin devam ettiğini belirten İnanç, “Terör devleti İsrail her gün çocuklar, kadınlar, siviller dahil insanları vuruyor. Masum insanlara, sivillere yönelik soykırım katliamı devam ediyor. Devlet adamlarımız gerekli uyarıları yaptılar. Bununla ilgili olarak “Onun sabrından, merhametinden bahsettiler. İnşallah Türk milleti kıyamete kadar İslam’ın sancağını, nizam ve nizam davasının bayraktarlığını sürdürecektir. Yine Rabbimin izniyle biliyorum ki çok uzun sürmez, inşallah yüzyıllardır o topraklara barışı ve hoşgörüyü getiren aziz milletimiz bunu yine başaracaktır.” dedi.

Türk milletinin Mescid-i Aksa’nın, Filistin’in ve Gazze’nin yanında olduğunu belirten Güvenat, yürüyüşe katılan vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Program, İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua edilmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu