Haber

Kış Lastiği Olmayan Otobüsün Yardımcısı: “İsteyerek Takmadım Sanane”

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda ‘kış lastiği’ denetimi yapıldı. İstanbul’dan Aksaray’a sefer yapan firmaya ait otobüse kış lastiği olmadığı için ceza kesilirken, otobüsün görevlisi ‘ Bu hangi haydut? Kış lastiği takmadım. İsteyerek takmadım, sanma’söz konusu.

Ekipler, otobüslerde kış lastiği olup olmadığının yanı sıra lastiklerin dişlerini de inceledi.

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara kış lastiği takma zorunluluğu her yıl olduğu gibi 1 Aralık’tan itibaren başladı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminali’nde kış lastiği kontrolü yaptı. Ekipler, otobüslerde kış lastiği olup olmadığının yanı sıra lastiklerin dişlerini de inceledi. Dişi 4 milimetreden kısa kış lastiği kullananlara da ceza verilirken, kriterlere uymayan otobüslerin seferine izin verilmedi ve bin 152 TL para cezası uygulandı. Kış lastiği olmayan otobüsün firmasına ceza kesildi. Sorulara tepki gösteren otobüsün görevlisi mikrofona vurdu. Araç platforma döndürüldü ve yolcular indirildi. Otobüs firmasına 1.152 TL ceza kesildi. Otobüs şoförü lastiklerini değiştirmeye gitti.

İşte o anlar ⬇️

“Bu sırt olayı lastiğin yol tutuşunu yağmurda ve buzda daha güvenli hale getiriyor. Can güvenliğini önemseyen herkes takmalı”

Kış lastiği takan otobüsün sürücüsü Cihan Aylak, “Bu sırt olayı, lastiğin tutuşunu yağmurda, buzda daha güvenli hale getiriyor. Can güvenliğini düşünen herkes takmalı’ dedi. Yolcu Celalettin Çabuk, ‘Manisa’ya gidiyoruz. Bu kontroller değerlidir. Son kazalar da kontrol eksikliğinden kaynaklanıyor. Kontrol her zaman yeterlidir. Denetim olduğu sürece can ve mal güvenliğimiz sağlanacaktır.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu